Hakkımızda

_dsc8080

Öze Bakıs Psikolojik Danışmalık Merkezi

Öze Bakış Psikolojik Danışma Merkezi 2016 yılında Psikolog ve Aile Danışmanı Birgül Gönül tarafından Torbalı- İzmir’de kuruldu.

“Sağlıklı bireyler sağlıklı ailelerin, Sağlıklı aileler sağlıklı toplumun temelini oluşturur.” görüşünü benimseyerek  bireylerin, ailelerin ve toplumun ruh sağlığını önemsemekteyiz.

Çoğu zaman neyi neden yaptığımızı ve ne hissettiğimizi bilmeden yaşarız ya da kendimize ayıracak yeterli zamanı bulamadığımız için neyi neden yaşıyoruz, ne hissediyoruz, nasıl olmasını arzu ediyoruz gibi kendi özümüzle sohbet edemeyiz.

Öze bakış olarak amacımız; bireyin kendisi ile, çevresi ile, ailesi ile olan ilişkisine ve bireyin değerlerine, inançlarına, hedeflerine kısacası özüne bakmasını sağlamaktır.Danışan ile birlikte yol almak, farkındalığını artırmak ve kendi öz kaynakları ile buluşmasını sağlamak; bireyin kendi çözümlerini üretmesine, bunları hayata geçirme ve deneme cesaretini göstermesine, farklı bakış açıları kazanmasına destek olmaktır.

 Hepimiz günlük yaşamda iş, ev, aile, çocuklar, eğitim, kariyer vb. nedenlerle bir koşuşturmaca içerisindeyiz. İş yaşamı,  aile ortamı, arkadaşlar, çocuklar veya eşler arasında yaşanan bazı sorunlar bizi zorlamaya başlar.

Sorunlarla başetme, problem çözme becerilerimizin  yetersiz kaldığı zamanlarda psikolojik destek almak, sorunların çözümsüz olmadığını görmemizi sağlar. Uzun süreli strese maruz kaldığımızda, olabilecek ruhsal örselenmeleri engellemek, ruh sağlığımızı korumak, yaşam kalitemizi artırmak için destek almaktan kaçınmamalıyız.

Öze Bakış Psikolojik Danışmanlık merkezi, çocuklara, ergenlere, yetişkinlere ve ailelere psikolojik destek hizmeti vermek için kurulmuştur.Destek hizmeti verdiğimiz bireylerde gerekli görüldüğünde Psikiyatri ve Nöroloji konsültasyonu alması sağlanarak, psikoterapi desteği verilmeye devam edilmektedir.

Siz de kendinizle ilgili sorunları çözmek , özünüze bakmak , farkındalığınızı artırmak, yaşam kalitenizi artıracak becerileri kazanmak istiyorsanız,  destek olmaya her zaman hazırız.

_dsc8072
_dsc8078
_dsc8079
_dsc8080